Jak zhubnout posledních pět kilogramů, s nimiž se potýkáte nejdéle?

Každý má v hlavě svou vysněnou postavu, které chce dosáhnout. S blížící se plavkovou sezonou stále více a více lidí chodí do posiloven, stále více a více lidí se snaží shodit přebytečná kila, která se člověka ještě drží od vánočních svátků. Je pravdou, že lidé se zavedením nového sportovního režimu zhubnou poměrně rychle, na druhou stranu je také pravda, že posledních pět kilogramů dělící člověka od vysněné postavy je těch nejhorších. Často se s pouhými pěti kilogramy potýkáme opravdu velmi dlouho, mnozí lidé to často chtějí vzdát. My však máme tipy, díky kterým se zbavíte i posledních pár kilogramů!

Jak již bylo zmíněno, posledních pět kilogramů je něco šíleného. I odborníci a trenéři moc dobře vědí, že se s posledními pár kilogramy lidé potýkají neuvěřitelně dlouhou dobu. Důvodem setrvávajících kil je jen zvyknutí si na nový režim. Tělo najednou ví, že může očekávat pohyb i zdravější stravování. Je proto nutné jít na tělo chytře.

Zkuste to s novým druhem sportu

Tělo však lze překvapit tak, že se rychle zbaví přebytečných kil. Například je možné zavést nový druh pohybu, který tělo nezná a který bude dostatečným překvapením. Pokud doposud jen běháte a chodíte plavat, zkuste přidat třeba tenis, badminton nebo squash. Naprosto jiný druh sportu, při kterém spálíte dostatek kalorií a který jste doposud nevykonávali.

Vyvarujte se pití nevhodných nápojů

Jestliže jste zrovna v takzvané cílové rovince, neměli byste podlehnout pokušení v podobě nápojů, jako je capuccino, pivo nebo ovocný fresh. Zbavte se závislosti na alkoholu či na jiných podobných závislostech. Zkrátka se zaměřte jen na vodu a jen vodu, jako alternativu můžete pít neslazené bylinkové či jiné čaje.

Uvolněte režim

Pokud jste doposud byli k sobě přísní, přesto nic nezabírá a posledních pár kil jde stěží dolů, doporučujeme to zkusit s redukční dietou při které trochu zvolníte. Zvýšíte třeba porci ovoce, trochu uvolníte doposud velice přísný režim. Samozřejmě stále se budete vyhýbat lékům a jiným údajným podporovatelům hubnutí, na které jste narazili na internetu.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X