Zjednodušte si život a buďte šťastní každý den

Kdo by nechtěl být šťastný? Co když jde stavu trvalého štěstí dosáhnout tím, že si zjednodušíte život a tím pádem si ušetříte i pěknou řádku starostí? Přinášíme vám návod na to, jak mít jednodušší život a zároveň se díky tomu cítit mnohem šťastnější. 

Dělejte jen to, co je opravdu důležité a nezbytné

Vytváříte si na každý den desítky úkolů, které vás neuvěřitelně vyčerpávají? Prozkoumejte tyto své úkoly zblízka a zamyslete se nad tím, které z úkolů jsou skutečně nezbytně nutné a které byste mohli bez milosti vyškrtnout. Ačkoliv pocit toho, když si můžete ze seznamu úkolů odškrtnout hotovou položku je omamný, vašemu duševnímu zdraví prospěje, pokud svůj seznam úkolů zkrátíte na únosnou míru.

Plánujte si jednotlivé úkoly

Se psaním úkolů souvisí i časový rozvrh. Rozplánujte si jednotlivé činnosti a vytvořte si k nim časový harmonogram. Najděte si rovněž takový systém práce a přestávek, který vám bude vyhovovat. Například třicet minut pracujte a následně si dejte pět minut pauzu. Během těch pěti minut si stihnete dojít na toaletu, uvařit si hrnek kávy nebo si i přichystat něco malého k snědku.

Ušetřete si ranní pobíhání po bytě

Milujete spánek a ranní vstávání je pro vás hotové mučení? Vše, co budete následující den potřebovat, si nachystejte již před spaním. Ráno si tak ušetříte cenné minuty, které byste jinak strávili zběsilým pobíháním po bytě a hledáním jednotlivých věcí. Místo toho si ráno v klidu vychutnejte šálek kávy nebo si dopřejte o pět minut delší spánek.

Držte se svého tempa

Každé ráno si nastavte své vlastní tempo dne. Některé dny může být toto tempo rychlejší, jiné pomalejší. Přizpůsobte ho vždy svému aktuálnímu rozpoložení a nikomu nedovolte, aby vám jej narušil.

Vyřizování účtů

Snad nejhorší a nejnudnější činností na světě je placení účtů. Pokud nemáte nastavené inkaso ani trvalou platbu, můžete s jejich vyřizováním strávit nekonečně dlouhé minuty. Zjednodušte si placení faktur jak nejvíce to jen jde. 

Netrapte se 

Existují situace, ve kterých je potřeba se obávat či strachovat, ale také jsou takové situace, které jsou pouze ve vaší hlavě a vy se tak zbytečně strachujete z něčeho, co se nejenom nestalo, ale ani se stát nemusí. Pokuste se s tímto nešvarem aktivně zatočit a nadobro se ho zbavit. 

Mladá žena telefonuje v kavárně.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Plánujte si jídelníček

Víte, jaká činnost vám ušetří spoustu času a starostí? Plánování jídelníčku. Neznamená to, že si musíte každý den vařit, zejména pokud to není váš koníček. Nikdo vám nebrání v tom, ať se stravujete v restauracích či jídelnách. Plánování jídelníčku spočívá v tom, že každý den budete vědět, kam zamíříte pro oběd, co si dáte k večeři a budete mít naplánovanou i zítřejší snídani. 

Netříštěte svou pozornost

Kolik máte aktuálně otevřených oken ve svém internetovém prohlížeči? Ideální množství oken, které jste schopni vnímat a které netříští vaší pozornost jsou čtyři okna. Snažte se tohoto pravidla držet a všechna zbytečná okna, která vám akorát odvádí pozornost někam jinam, zavřete.

Čtěte, i když nemáte čas 

Přáli byste si více času trávit čtením, ale večer uléháte do postele natolik znavení, že na čtení knížky nemáte ani pomyšlení? Dejte šanci audioknihám. Můžete je poslouchat při řízení, při cestě v městské hromadné dopravě i při chůzi. Ušetří vám čas a nebudete přicházet o knižní tituly, které si chcete přečíst.

Neprokrastinujte

Přistihnete se občas při tom, že prokrastinujete? Záměrně odkládáte nějaký úkol a místo toho třeba pročítáte zprávy na internetu nebo sjíždíte Facebook? Přejděte na systém dvou minut. Až se dostaví nějaký úkol, pokuste se ho zvládnout do dvou minut. Zní to šíleně, viďte? Ale uvidíte, jak vám tento přístup usnadní život. Nebudete totiž věřit tomu, kolik věcí se dá během pouhých dvou minut stihnout.

Nastavte si časovač

Máte přehled o tom, kolik hodin denně strávíte na svém mobilním telefonu? Schválně si před usnutím zkontrolujte, kolik času jste daný den strávili na svém chytrém telefonu. Možná vám to vyrazí dech.

Naučte se rychle reagovat na změny

Rozhodí vás, když něco nejde přesně podle plánu? Jelikož život je nepředvídatelný, můžete se vždy spolehnout na jednu věc: i ten nejlepší plán nemusí vyjít. Proto se naučte přizpůsobovat se  změnám a čekejte nečekané. Váš život díky tomuto přístupu bude mnohem snazší.

Dělejte věci jednoduše, nestrachujte se kvůli věcem, které nemusejí nastat a nemalujte si v hlavě černé scénáře. Žijte teď a tady a buďte šťastní. Ovšem nezapomínejte si plánovat jídelníček a věci na druhý den chystat předchozí den večer!

Zdroj: lifehack.org

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X