Důvody, proč byste měli mít v ložnici rozříznutý citrón se solí

Citrony jsou jedny z nejzdravějších plodů, protože jsou silnými antioxidanty a bohatým zdrojem vitamínu C. Kromě toho, že jsou naprosto nutriční a zdravé, přinášejí další výhody, které vás mohou překvapit.

Citronová vůně ve vašem domě vám pomůže léčit úzkost, depresi a podpoří vaši pozitivní náladu. Rozříznutý citron umístěný v pokoji přes noc pomůže zmírnit problémy s dýcháním (astma, nachlazení nebo alergie).

Citron se solí: Přírodní osvěžovač vzduchu

Nejlepším způsobem, jak osvěžit vzduch v místnosti, je rozříznout citron na čtvrtky, ovšem ne úplně, aby vám držel pohromadě. Následně citrón posypte solí a umístěte ho na talířek v místnosti. Vytvoříte tak účinný deodorant, který provoní vzduch v místnosti a zlepší vaše dýchání. Nejlepším místem pro umístění je kuchyně a ložnice.

Mezi další výhody, které tím můžete získat, patří:

 • snižování nevolnosti a zvracení
 • zlepšení kognitivního výkonu
 • úleva při astmatu
 • zlepšení bronchitidy
 • osvěžení vzduchu bez chemických přísad
 • úleva od bolesti
 • odpuzení hmyzu

Výhody citronového esenciálního oleje

Kromě klasického citronu můžeme využívat také citronový esenciální olej, který též nabízí celou řadu výhod.

 • Pomoc s úzkostí a stresem

Citronový éterický olej zklidňuje a proto se používá při odstraňování duševní únavy, vyčerpání, závratích, úzkostech a nervozitě. Má schopnost osvěžit mysl tím, že vytváří pozitivní myšlení a eliminuje negativní emoce. Také se věří, že vdechování tohoto oleje pomáhá zvyšovat koncentraci a bdělost. Citrónový olej může být v kancelářích používán jako osvěžovač místností, aby podpořil efektivní práci zaměstnanců.

 • Podpora imunitního systému

Citronový esenciální olej obsahuje vysoké množství vitamínů, což znamená, že může zlepšit funkci imunitního systému. Také stimuluje cirkulaci a produkci bílých krvinek a pomáhá bojovat proti infekci.

 • Podpora hubnutí

Při jedné ze studií bylo zjištěno, že vdechování citronové vůně zvyšuje nervovou aktivitu, která pomáhá eliminovat tělesný tuk.

Citronový esenciální olej v péči o tělo

Citronový esenciální olej je skvělým pomocníkem v péči o tělo.

 • Péče o vlasy

Můžeme jej použít jako vlasové tonikum. Při jeho používání získáme silné, zdravé a lesklé vlasy. Je výborným pomocníkem v boji proti lupům.

 • Péče o kůži

Citronový esenciální olej je výborným prostředkem pro obnovení povadlé a unavené pleti. Je to přípravek s astringentním a detoxikačním účinkem, který omlazuje pokožku.

Jeho antiseptické vlastnosti pomáhají při léčbě pupínků a různých kožních potíží. Je doporučován pro péči o mastnou pleť.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X