Domácí prostředky, které vám pomohou od bolesti zubů

Bolest zubů je nepříjemným problémem, který nás zastihne často tehdy, když nemáme čas navštívit zubního lékaře. Ne vždy je potřeba sahat po analgetikách, využijte raději přírodní prostředky, které jsou osvědčenými pomocníky při těchto problémech. Některé z hlavních příčin bolestí zubů jsou záněty dutin, infekce, exponovaný zubní kořen, prasklý zub, choroba dásní či uvolněná plomba. Vyzkoušejte následující přírodní prostředky, které jistě najdete doma.

Domácí prostředky proti bolesti

Hřebíčkový olej

Hřebíčkový olej má protizánětlivé, antibakteriální, antioxidační a anestetické vlastnosti, které pomáhají zmírnit bolesti zubů a bojovat s infekcemi. Podle jedné studie je eugenol, nalezený v hřebíčkovém oleji, stejně účinný jako benzokain.

Postup: Smíchejte čajovou lžičku kokosového oleje s několika kapkami hřebíčkového oleje a aplikujte roztok na oblast bolesti pomocí bavlněného smotku. Jakmile je oblast necitlivá, odstraňte smotek.

Syrový česnek

Použití česneku může také poskytnout obrovskou úlevu od bolesti zubů. Česnek má antibiotické a další léčebné vlastnosti, které mohou být velmi účinné při snižování bolesti.

Postup: Smíchejte drcený česnek (nebo česnekový prášek) s trochou stolní soli nebo černé soli a aplikujte ho přímo na postižený zub, abyste zmírnili bolest. Také jej můžete pouze žvýkat.

Vanilkový extrakt

Vanilkový extrakt je dalším populárním domácím prostředkem pro léčbu bolesti zubů, protože pomáhá zmírnit bolesti. Navíc vanilka má uklidňující účinek.

Postup: Chcete-li jej použít ke zmírnění bolesti zubů, rozetřete extrakt vanilky na prstech a aplikujte na postižený zub. Opakujte postup dvakrát denně.

Pasta z kurkumy

Tato pasta má antivirové a antibakteriální vlastnosti, což jí umožňuje bojovat s nepříjemným dechem, zarudnutím kůže, podrážděním dásní a zubními skvrnami.

Postup: Smíchejte lžíci kokosového oleje, čajovou lžičku prášku z kurkumy a několik kapek máty peprné. Vzniklou pastu použijte jako pastu na zuby, nechte chvíli působit a následně opláchněte.

Olej z čajovníku

Postup: Pouze jedna nebo dvě kapky postačí. Olej můžete nakapat na bavlněný tampón a přidržet na potřebném místě. Lze také nakapat několik kapek do vlažné vody a vykloktat.

Teplá slaná voda

Sůl snižuje infekci, bolest a zánět. Teplá slaná voda zabraňuje šíření infekce do dalších částí dutiny ústní.

Postup: Smíchejte čajovou lžičku soli (buď nerafinovanou mořskou sůl, sůl Epsom nebo obyčejnou sůl) a sklenici teplé vody.Vzniklým roztokem vyplachujte ústa.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X