S bylinnou pleťovou vodou se můžete setkat v drogériích, obchodech se zdravou výživou, ale také na internetu. Tyto vody obsahují cenné látky z bylin, krásně voní a přináší vaší pleti mnoho zajímavých účinků. Už jste některou bylinnou vodu vyzkoušeli na vlastní kůži?
Bylinné vody
Bylinné vody mohou být vyrobeny z nejrůznějších bylin, podle toho se liší ve svých účincích. Bylinné vody mohou být heřmánkové, měsíčkové, mátové, levandulové či vyrobené z růží. Díky tomu krásně voní a mají příznivé účinky na pleť i vlasy. Například bylinná voda z levandule příznivě uklidňuje podrážděnou a začervenalou pokožku, podporuje hojení a snižuje riziko vzniku zánětu. Je tak ideální pro pleť s akné a místy, která se mohou snadno zanítit.
Zdravá pleť
Bylinné vody se zpravidla aplikují s pomocí rozprašovače či vatového tamponku. Pleť čistí, osvěžují, dodávají ji hydrataci a díky účinkům z bylin také hojí a chrání před předčasným stárnutím. Například mátová bylinná voda skvěle osvěží, měsíčková uklidní a pleťová voda z růží dokonale voní. Vybrat si tak bylinnou pleťovou vodu můžete na základě jejích účinků, vůně a dostupnosti dané byliny. Bylinné vody si totiž můžete vyrobit také doma.
Příjemné osvěžení
Bylinné vody však můžete aplikovat nejen na pleť, ale také na vlasy. Krásně je provoní a vlasy posílí. Zvláště v létě přináší bylinné vody příjemné osvěžení a dokonale přírodní vůni, kterou ocení i vaše okolí. Stačí si lahvičku s rozprašovačem naplněnou bylinou vodou umístit do kabelky a pravidelně se těšit z jejích účinků.
Domácí výroba
Připravit si můžete bylinnou vodu také doma, ideálně z bylin, které máte přímo na zahradě. Stačí přivést vodu k varu, přidat byliny a nechat vylouhovat, levanduli například hodinu, mátu stačí 10 minut. Každá bylina je odlišná a jinou rychlostí vypouští do vody obsažené látky. Poté se kapalina nechá vychladit, přecedí se a uschová v lednici, kde však dlouho nevydrží. Vyrobte si i vy domácí bylinné vody pro osvěží i pro péči o pleť.