Bylinky pro zdraví i hubnutí

Bylinky jsou po celá staletí součástí života lidí. Často je nalezneme růst volně v přírodě, ale můžeme si je pěstovat i doma na zahrádce, terase, balkonu či okenním parapetu. Pokud nejste dobrý zahradník nebo se bojíte, že si domů nepřinesete ty správné bylinky, můžete si je zakoupit i v obchodě. Bylinky se využívají nejen ke konzumaci, ale lze z nich připravit obklady nebo koupele.

Jsou vhodné pro přípravu čajů, ale lze jimi dochucovat i celou řadu pokrmů. Z čerstvých bylinek si můžete připravit chutný a zdravý domácí sirup. Jsou ideálním pomocníkem pro přípravu domácích bylinných octů, olejů, bylinných mastí a tinktur a výborně dochutí i domácí marmelády, povidla a džemy.

Bylinky se řadí mezi velmi významný zdroj přírodních léčiv. Čerstvé bylinky obsahují celou řadu vitamínů a dalších, tělu prospěšných látek. Jejich dlouhodobější používání může ulevit od celé řady zdravotních obtíží.

Využití bylinek

Některé bylinky mohou být dobrým pomocníkem při léčbě celé řady nemocí, často bývají prospěšné při podpoře zdraví, osvědčují se při detoxikaci těla a podpoře metabolismu a svůj význam nacházejí i při hubnutí. Využít je můžeme různými způsoby. U někoho jsou bylinky součástí každodenních rituálů.

Bylinky pro podporu hubnutí

Pokud máte nadváhu, je potřeba změnit stravovací návyky a do svého života zařadit více pohybu. Vaše snahy zhubnout mohou podpořit i některé druhy bylinek a to tím, že zrychlí váš metabolismus nebo zmírní chuť k jídlu, pomohou vyplavit přebytečnou tekutinu z těla, omezí chutě na sladké, podpoří celkovou detoxikaci organismu, navodí celkovou duševní pohodu.

Mezi nejčastější bylinky, které se využívají při hubntí, patří například kontryhel, bazalka, guarana, kopřiva, máta, mateřídouška, pampeliška, řebříček nebo ženšen. Podrobné informace o účincích jednotlivých bylinek naleznete na portálu zdravazona.cz.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X