Není žádnou záhadou, že se celá řada běžných druhů koření používá pro léčbu, ale ne každý ví, jaký přínos má pro tělo bobkový list. Jeho zřetelná vůně má uklidňující účinky a jeho plnou sílu můžeme vyzkoušet například tehdy, pokud ho zapálíme.

Zdravotní přínos bobkového listu

bobkovy-listBobkový list je součástí tradiční přírodní medicíny již stovky let. Již staří Řekové si ho cenili pro své protizánětlivé a zklidňující účinky. Předpokládalo se, že by mohl pomoci s léčbou epilepsie. V současné době se již ví, že je i ideálním přírodním prostředkem pro snížení krevního tlaku, ochranou proti stresu a nespavosti, ale i prostředkem pro regulaci hladiny cholesterolu v krvi. Jeho zdravotních výhod lze využít, pokud se přidá do jídla nebo pokud ho v interiéru umístíme do nehořlavé nádoby a zapálíme. Jeho příjemné aroma se postupně rozšíří po celém domě. Zapálený bobkový list napomůže k navození pocitu relaxace, zklidnění mysli a k uvolnění svalů.

Bobkovým listem proti švábům

Jedná se zároveň o jeden z nejúčinnějších repelentů na šváby, takže můžete pomoci svému tělu a navíc se zbavit těchto nevítaných návštěvníků. Švábi nenávidí jeho aroma a pokud jste u sebe nějakého někdy viděli, rozmístěte bobkový list po domě. Nejlepší jsou sušené lístky, ty jsou účinnější, protože je jejich pach silnější.

svaby