Alexandrova technika vám uvolní zablokovaný krk i bolavá záda: jak na ni

Bolí vás záda, pobolívá vás za krkem, cítíte tíhu v ramenou a pociťujete další bolesti pohybového aparátu? V tom případě byste měli vyzkoušet Alexandrovu techniku. Ta pomáhá při bolestech zad, ramenou, krku a dalších částí těla. Je vhodná pro všechny, kteří si jsou vědomi svých nezdravých návyků a nedostatku pohybu. Díky Alexandrově technice zlepšíte držení svého těla a zbavíte se zbytečného napětí.

Hlavní principy Alexandrovy techniky

Celá metoda je vystavěna na čtyřech základních principech.

1. To jak funguje vaše tělo je ovlivněno tím jak sedíte, stojíte i chodíte

2. Pro správné fungování je zásadní vztah hlavy, krku a páteře.

3. Abyste si byli lépe vědomi svého těla, je důležité se soustředit na aktivity, které během dne provozujete a vnímat, jak se vaše tělo při jejich vykonávání chová.

4. Mysl a tělo spolu úzce spolupracují. 

Zbavte se nezdravých návyků s pomocí odborníků

To, že vás bolí za krkem, pobolívá vás v zádech nebo vám škube v ramenou je způsobeno hlavně vašimi nezdravými návyky. A právě proto byla vyvinuta Alexandrova metoda, která vás tyto nezdravé návyky odnaučí. Pro správné zvládnutí této techniky je doporučováno navštívit několik lekcí pod vedením odborných lektorů. Ty trvají 35 až 45 minut a je vhodné si na lekce vždy obléct pohodlné oblečení, ve kterém se můžete volně pohybovat. 

Jak probíhá lekce

Na začátku první lekce vás bude lektor Alexandrovy metody pouze pozorovat, aby získal povědomí o tom, jak se pohybujete a jakých chyb se při pohybu dopouštíte. Následně se pustíte do práce a společně budete pochytávat nové návyky. Ačkoliv zlepšení bolesti pocítíte po prvních několika lekcích, zavedení všech doporučení do každodenního života vám bude trvat déle. Ale rozhodně se nevzdávejte a důsledné dodržujte veškeré lektorovy tipy a doporučení.

Detail rukou během masáže.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Přínosy Alexandrovy metody

A jaké přínosy Alexandrova metoda má? Pomůže vám ulevit od bolesti a s její pomocí se naučíte nejenom správně pohybovat, ale také sedět a stát. Osvojíte si způsoby zdravého pohybu a vyvarujete se nepříjemných bolestí při každodenních činnostech. Rovněž se zlepší vaše stabilita a rovnováha, sníží se riziko vzniku artrózy a zlepší se váš spánek.

Najděte si lektora

Pokud vás Alexandrova metoda zaujala a chcete se jí věnovat, nalezněte si odborného lektora ve vašem okolí a vyzkoušejte si několik lekcí na vlastní kůži. Metoda je vhodná pro všechny, kteří netrpí vážnými poraněními páteře. Lektoři nejsou zdravotníci, proto nepočítejte s tím, že u vás diagnostikují nějaké stavy nebo vám dokonce předepíší léky. Budou vás pouze jemně navádět a pomáhat vám v tom, abyste používali svůj tělesný aparát tak, jak je pro něj přirozené.

Alexandrova metoda má skvělé výsledky a lidé si ji nemohou vynachválit. Rozhodně stojí za vyzkoušení.

Zdroj: nhs.uk

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)
Komentáře
  1. Dobrý den, je tato metoda vhodná po TBC páteře, zborceny 8-9 obratel a výrustky na krční páteři. Díky L.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X