9 zdravotních přínosů dračího ovoce

Dračí ovoce, či také pitahaya, patří mezi ty druhy plodů, které nabízejí velmi neobvyklý vzhled. Přestože v minulosti bylo k dostání pouze v Asii, v současné době se dostává i na pulty našich obchodů. Bobulovité plody rostou na rostlině rodu Hylocereus z čeledi kaktusovitých. Nabízí nejen exotický vzhled, ale i zajímavou chuť, která je směsicí marshmallow a kiwi. Dračí ovoce je nejen chutné, ale také nabízí celou řadu zdravotních přínosů, které si níže představíme.

1. Boj proti rakovině

Několik studií ukázalo, že dračí ovoce je plné unikátních antioxidantů, (většina z nich se vyskytuje v semenech dračích plodů) a tyto antioxidanty mají schopnost předcházet negativním aktivitám volných radikálů, sloučenin spojených s rakovinou. Kromě toho je toto ovoce bohaté na vitamín C, který může potlačit růst nádorů a zvýšit energetickou hladinu lidí, kteří bojují s některým druhem rakoviny. Toto exotické ovoce podporuje úsilí těla eliminovat toxiny a těžké kovy, což je další příčina vzniku rakoviny.

2. Snížení rizika vzniku kardiovaskulárních obtíží

Semena dračího ovoce obsahují polynenasycené mastné kyseliny, většinou omega-6 mastné kyseliny a omega-3 mastné kyseliny. Ty jsou poměrně zdravé a stabilizují hladiny triglyceridů, čímž snižují pravděpodobnost vývoje kardiovaskulárních onemocnění.

3. Podpora metabolismu a trávení

Studie potvrzují, že dračí ovoce je bohaté na vlákninu, která podporuje pocit sytosti, napomáhá regulovat trávicí procesy a chrání před zažívacími obtížemi.

4. Podpora imunitního systému

Dračí ovoce podporuje naši imunitu a to díky vitamínům ( B3, B2, B1, A) a minerálům ( železo, vápník, fosfor), které obsahuje. Kromě toho vláknina, která je v ovoci obsažená, podporuje zdraví trávicího systému, v němž začíná imunita. Proti virům a bakteriím také bojují antioxidanty v ovoci obsažené.

5. Zdravý zrak

Ovoce obsahuje vitamín A, který je potřebný pro oční sítnici. Přímým důsledkem nedostatku tohoto vitamínu je noční slepota či makulární degenerace.

6. Podpora nervového systému

Tu má za následek značné množství vitamínu B, který ovlivňuje tvorbu nervových buněk a pomáhá udržovat důležité struktury v našem nervovém systému. Činnost nervové soustavy podporuje také vápník, který je v ovoci též obsažen. Ten udržuje nervy ve zdravé kondici.

7. Zdravé zuby a kosti

Kromě vápníku, jak již bylo výše řečeno, obsahuje ovoce také fosfor. Tyto dva minerály mají pozitivní vliv na naše zuby a kosti.

8. Zářivá kůže

Semena ovoce jsou vynikajícím zdrojem mononenasycených tuků. Několik vědeckých studií potvrdilo, že tyto tuky mají pozitivní vliv na strukturu a vzhled lidské kůže.

9. Boj proti stárnutí

Tyto plody jsou plné minerálů, vitamínů a antioxidantů, a proto mnoho lidí říká, že dračí ovoce jako přírodní produkt proti stárnutí. Antioxidanty, nalezené v dračím ovoci, bojují proti volným radikálům v různých částech těla. Jak již bylo řečeno, volné radikály jsou jednou z příčin mnoha onemocnění a zdravotních problémů a také urychlují stárnutí pokožky.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X