8 rostlin, které udrží komáry od domu

Většina lidí řeší otravné komáry pomocí chemických odpuzovačů a různých jedů, které nejsou levné a jsou mnohdy jedovaté i pro náš organismus. Naštěstí existují rostliny, které tento hmyz účinně odpuzují a pro člověka nejsou nijak nebezpečné. Právě naopak, jedná se o zdravé rostliny, kterými zabijete dvě mouchy jednou ranou, krásně vám ozdobí dům a navíc odpudí hmyz, který vám nedá spát. Představíme si 8 nejúčinnějších rostlin s repelentními účinky proti komárům.

Rostliny, které odpuzují komáry

1. Levandule

Většina z nás zná účinky levandule na klidný spánek. Tato nádherná rostlinka má pro nás báječnou vůni, ktero u však nemají rádi komáři.

2. Česnek

Možná jeho vlastnosti trochu souvisejí i s mýty a legendami o upírech. Můžete trochu česneku naspat kolem oken nebo jej vysázejte do květináče.

3. Citronová tráva

Jedná se o zelenou rostlinu s vůní směsi citronu a máty. Kromě toho, že nás ochrání před komáry, do naší zahrádky přiláká včely a motýly.

4. Máta

Tato rostlinka je známá svou pepermintovou vůní, která odrazuje komáry.

5. Měsíček

Olej z této nádherné květinky nás může ochránit před komáry po velmi dlouhý čas.

6. Rozmarýn

Tato rostlina je naprosto ideální pro pěstování v místech, kde je klima obvykle horké. Je užitečný proti komárům a kromě zahradní dekorace jej můžete přidávat i jako koření do jídla.

7. Bazalka

Je velmi populární v italské kuchyni. Ale kromě toho, že skvěle dochutí naše pokrmy, je to i výtečná rostlinka, která odpudí komáry.

8. Kakost

Nabízí nádherné barevné květy, které nesmí chybět v žádné zahrádce. Má slabě citronovou vůni, kterou nemají komáři rádi.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X