Nevíte, jak se zbavit bolesti v uchu? Bolest v uchu, ať už malá či velká, je velice nepříjemná. Zpravidla ji způsobuje bakteriální či virová infekce a často bývá spojena s chřipkou nebo alergiemi, které způsobují záněty či otoky uší a nosu.
Ušní infekce většinou odezní, to ale neznamená, že musíme trpět bolestí. Stejně, jako při léčbě nachlazení, existují i pro bolest v uchu některé přírodní prostředky.
1. Olivový olej
Několik kapek teplého olivového oleje může pomoci snížit zánět v uchu, jež způsobuje bolest. Můžete jej aplikovat jak dospělým, tak i dětem.
2. Česnek
Antimikrobiální, antivirová a antibakteriální vlastnosti česneku jsou skvělým domácím prostředkem, který pomáhá při celé řadě zdravotních obtíží. Můžete dát do ucha oloupaný stroužek česneku nebo si připravit česnekový olivový olej – zahřejte 2 lžíce olivového oleje a nastrouhejte do něj stroužek česneku. Nechte louhovat po dobu dvaceti minut a následně přeceďte. Směs nechte vychladnout a aplikujte dvě kapky oleje do ucha.
3. Cibule
Rozkrojte cibuli na polovinu, vyjměte vnitřní 2 – 3 proužky a zahřejte je v troubě (150°C). Když jsou proužky teplé, zabalte je do kousku látky a dejte nad bolavé ucho. Teplo v kombinaci s cibulí má uklidňující účinky.
4. Zázvor
Kromě pití zázvorového čaje, který má protizánětlivé účinky, si můžete vyrobit uklidňující šťávu. Nastrouhejte kus zázvoru, vymačkejte šťávu, kterou zahřejte a aplikujte 4 kapky do infikovaného ucha.
5. Jablečný ocet
Má schopnost změnit pH v uchu a díky tomu dojde ke zničení bakterií a virů. Zahřejte trochu jablečného octa a aplikujte několik kapek do bolavého ucha. Ucho zakryjte bavlněnou látkou a lehněte si tak, aby ocet z ucha nevytekl a zůstal v uchu co nejdéle.
6. Med
Zahřejte med a aplikujte několik kapek do ucha.
7. Kokosový olej
Doporučuje se zahřát 1/8 šálku kokosového oleje a nastrouhané dva stroužky česneku. Nechte louhovat do po dobu pěti minut, přeceďte a aplikujte dvě kapky oleje do ucha. Nechte působit asi pět minut.