Žebříček nejšťastnějších zemí světa: tady znají recept na dlouhověkost

Hledáte zaručený lék na dlouhověkost? Výzkumy ukazují, že nejdéle lidé žijí tam, kde jsou dlouhodobě šťastní. Projděte si žebříček TOP 10 nejšťastnějších zemí a inspirujte se životním stylem jejich obyvatel. Podle nich je totiž štěstí klíčem k dlouhému životu.

Finsko

Finsko je nejšťastnější zemí na světě
pixabay.com

Finové milují svou zemi tisíce jezer, chladných zim a kouzelné polární záře. V zemi, kde příroda doslova čaruje, se zkrátka cítí šťastní po celý život.

Dánsko

Dánové si umí užívat života
pixabay.com

Dánové jsou známí svým “hygge”. Tento pojem v sobě ukrývá schopnost udělat si každý den pěkný. Dánové se rádi obklopují pěknými bytovými doplňky a dekoracemi, večer zapalují vonné svíčky a dopřávájí si dobré jídlo. Pokud si každý den uděláte malou radost, život bude veselejší.

Norsko

Norsko je zemí pečlivě dbající na ekologii
pixabay.com

Třetí ze severských zemí oplývá nádhernou přírodou a její obyvatelé si jí patřičně váží. S ekologií se zde potkáte na každém kroku. Norové dobře vědí, že pokud si budou svou krajinu chránit, bude jim skýtat potěšení i obživu po mnoho generací.

Island

Na Islandu narazíte na originální floru i faunu
pixabay.com

Tajuplný ostrov s nádhernou zachovalou krajinou láká turisty z celého světa. Má ale i svou odvrácenou tvář – díky nelehkých přírodním podmínkách tady život nikdy nebyl snadný. I proto drží jeho obyvatelé při sobě a navzájem si pomáhají. A život v přátelském společenství je vždycky veselejší.

Nizozemí

Holandsko je zemí tulipánů a cyklistů
pixabay.com

Holanďané stráví půlku života v sedle kola, což jim udržuje fyzičku a spouští lavinu endorfinů. Řadí se mezi státy otevřené všem kulturním vlivům a proto je zde šťastný každý, kdo se nějak odlišuje.

Švýcarsko

Švýcaři jsou hrdý a šťastný národ
pixabay.com

Švýcaři milují a chrání svoji hornatou krajinu, podporují tradiční řemesla a vítají turisty s otevřenou náručí. Zároveň jsou si dobře vědomi svého výsadního postavení v rámci Evropy a jsou na něj patřičně hrdí.

Švédsko

Švédsko je krásné, sebevědomé a šťastné
pixabay.com

Švédsko je proslulé svým liberálním přístupem k inovacím a v hlavní roli jsou zde lidé, ne ekonomika. Švédové jsou přátelští, solidární a věří svým vládcům, kteří stát udržují na špičce v oblasti vzdělání, ekologie i lidských práv.

Nový Zéland

Nový Zéland je zemí solidárních a přátelských lidí
pixabay.com

Obyvatelé Nového Zélandu umí držet při sobě, což dokázaly nedávné teroristické útoky. Po nich řada lidí projevila svou solidaritu a neváhala vydat se napříč zemí pomoci obětem tragédie. 

Kanada

Kanada láká turisty na nespoutanou divočinu
pixabay.com

Život v rozmanité zemi, která sahá od velkých jezer až za polární kruh, není vždy jednoduchý. I proto jsou kanaďané zvyklí nemyslet jen na sebe a kdykoliv podat pomocnou ruku tomu, kdo ji zrovna potřebuje.

Rakousko

Rakušané jsou š´tastní ve své zemi, kterou si chrání
pixabay.com

Náš jižní soused se do žebříčku dostal po deseti letech a vystřídal šťastnou Austrálii. Rakušané jsou hrdí na své kulturní i přírodní dědictví, které si pečlivě chrání. Je to pravděpodobně nejzelenější stát střední Evropy a mohli bychom se v lecčem inspirovat.

Zdroj: Independent.co.uk

Martina Nosálková

Miluju chvíle ticha uprostřed lesa i cvrkot svých dvou mláďat. Věřím na přirozenost a rovnováhu. Pokud na světě existuje nějaký léčivý zázrak, je to síla přírody a její dary, které se musíme znovu naučit využívat.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X