1 lžíce skořice denně umí srovnat krevní cukr a udržet cévy zdravé

Skořice není ceněna jen pro svoji vůni a chuť, ale také pro své léčivé účinky a pozitivní vliv na naše tělo. Jde o malý strom, který se běžně vyskytuje v jižní Asii a na Středním východě. Existuje několik druhů skořice, ale nejoblíbenější je cejlonská pěstovaná na Srí Lance a Cassai, která pochází z Číny. Většina lidí má skořici spojenou se sladkým jídlem. Oblíbené jsou také svíčky s vůní skořice. Nicméně tento druh koření může udělat víc, než jen to, aby váš dům krásně voněl. Skořice pomáhá snižovat hladinu glukózy v krvi, čistí krevní cévy a udržuje vaše srdce zdravé.

Výzkumníci dospěli k závěru, že přínosy mohou být získány z čisté kůry, esenciálních olejů, z koření či extraktu a to když jsou izolovány její speciální fenolové sloučeniny, flavonoidy a antioxidanty. Tyto sloučeniny tvoří ze skořice jedno z nejužitečnějších koření na Zemi a dávají jí antioxidační, protizánětlivé, antidiabetické, antimikrobiální a imunitní účinky, dále pak schopnost chránit tělo proti rakovině a srdečním chorobám.

Osvědčené příznivé účinky skořice na zdraví

  • Bojuje proti cukrovce

Je známo, že má antidiabetický účinek. Pomáhá snížit hladinu cukru v krvi a také může zvýšit citlivost na hormonální inzulín, což je nezbytný hormon potřebný k udržení rovnováhy hladiny cukru v krvi. Další výhodou pro ty, kteří trpí cukrovkou, je, že skořice pomáhá v boji proti srdečním onemocněním a snižuje hladinu LDL cholesterolu.

  • Chrání zdraví srdce

Studie ukázaly, že dalším přínosem pro zdraví je to, že snižuje některé z nejčastějších rizikových faktorů pro srdeční onemocnění, včetně vysoké hladiny cholesterolu, triglyceridů a vysokého krevního tlaku. Zvláštní sloučeniny ve skořici mohou snížit hladinu celkového cholesterolu, LDL „špatného“ cholesterolu a triglyceridů, zatímco HDL „dobrý“ cholesterol zůstává stabilní. Skořice také snižuje vysoký krevní tlak, což je další hrozba způsobující onemocnění srdce nebo mrtvici. Výzkum ukazuje, že je užitečným koagulantem krve a zabraňuje krvácení tím, že pomáhá tělu tvořit krevní sraženiny. Zvyšuje krevní oběh a zlepšuje schopnost regenerace tělesných tkání.

Prokázané přínosy skořice pro naše zdraví

  • Zlepšuje paměť a kognitivní funkce.
  • Může pomoci snížit riziko rakoviny.
  • Bojuje s infekcemi a viry.
  • Podporuje dentální zdraví a osvěžuje dech.
  • Může pomáhat předcházet nebo léčit kandidu.
  • Poskytuje zdravotní výhody kůži.
  • Pomáhá bojovat proti alergii.
  • Snižuje trávicí problémy.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X