Britské páry se oddávají sexu méně než před deseti lety. Zadělávají si tím na zdravotní potíže

V současné době se mladé páry oddávají sexu méně často, než jejich vrstevníci před 10 lety. Vyplývá to z Britského výzkumu zkoumajícího četnost sexuálních aktivit. Čím je to způsobeno? A jak hodnotí svůj sexuální život muži a ženy?

Výzkum odhalil výrazné snížení

Britský vědecký tým zveřejnil na serveru nhs.uk výsledky rozsáhlého průzkumu. Z nich vyplývá, že dnešní mladí lidé mají sex méně často, než tomu bývalo před 10 lety. 

Jednoduchý výzkum probíhal formou dotazníků v letech 1991, 2001 a 2012. Zatímco v letech 1991 a 2001 se podle něj oddávaly páru sexuálním aktivitám v průměru 4x měsíčně, v roce 2012 už to bylo jen 3x měsíčně.

Výrazný úbytek však zaznamenala skupina mimořádně sexuálně aktivních lidí. Zatímco v minulosti bylo poměrně běžné užívat si sex i 10x za měsíc, v roce 2012 uvedlo 50% žen a 64% mužů, že by si přáli mít sex častěji.

Studie britských vědců zkoumala data od více než 35 000 respondentů. Mezi nimi byli zastoupeni muži i ženy ve věku od 16 do 44 let. 

Lidé mají méně sexu než dříve- proč?
Zdroj: pixabay.com

Proč mají lidé méně sexu

Nedá se s určitostí říct, proč mají dnešní mladí lidé méně sexu, než jejich vrstevníci před 10 a 20 lety. Vědci naznačují, že jedním z důvodů může být rozvoj online televizního vysílání, kdy je možné kdykoliv sledovat prakticky jakýkoliv pořad.

Dalším z důvodů je pravděpodobně dnešní doba, která klade na člověka extrémní nároky v profesionální i osobní rovině. Mladý člověk, který splácí hypotéku a musí navíc dělit čas mezi rodinu, práci a koníčky, pak jednoduše nemá dostatek energie na sex.

Přestože v minulosti byla zvýšená sexuální aktivita spojována s ekonomickým blahobytem, dnešní doba poukazuje na pravý opak. V západní společnosti nechybí peníze ani jídlo, ale lidé jsou natolik zaneprázdnění s jejich získáváním a hromaděním, že jim nezbývá čas ani síla na milostné aktivity. Přitom je již po několik desetiletí známo, že pravidelný sex je důležitý prvek pro duševní i fyzické zdraví.

Lidé tráví méně času v posteli
Zdroj: pixabay.com

Martina Nosálková

Miluju chvíle ticha uprostřed lesa i cvrkot svých dvou mláďat. Věřím na přirozenost a rovnováhu. Pokud na světě existuje nějaký léčivý zázrak, je to síla přírody a její dary, které se musíme znovu naučit využívat.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X