4 zdravotní výhody, které přináší čerstvé květiny ve vašem domově

Léto je ideálním obdobím pro sběr a nákup čerstvých řezaných květin. Proč si však řazené květiny čas od času zakoupit či natrhat na louce? Nejedná se o zbytečnost?

Nákup květin

Na nákup řezaných květin se mnoho osob dívá velmi skepticky. Někteří nakupování řezaných květin kvitují, jiní to považují za naprostou zbytečnost. Kompromisem může být pořízení pokojových květin, které pravidelně kvetou, například orchideje, které můžete pěstovat třeba po celý život. Řezané květiny plné barev a příjemné vůně však přináší i některé jiné výhody.

Pocit štěstí

Pokud umístíte kytici řezaných květin, které jsou opravdu krásné, do obyčejné místnosti, brzy se pokoj prozáří a získá na pozitivní atmosféře. Právě to řezané květiny dokážou. Díky nim se budete cítit šťastnější, pocítíte příjemnou energii a raní pohled na rozkvetlé květiny vás ihned potěší. Puget květin je jakýmsi posilovačem dobré nálady a snadno rozveselí každý interiér.

Pocit úzkosti a smutku

Návaly pocitů smutku a úzkosti jsou zvláště u žen poměrně časté, souvisí to s hormonálními změnami. Řezané květiny však snižují pocity úzkosti a smutku. Vždyť procházka v přírodě je tím, co pro uvolnění těla i mysli potřebujeme, proč si tedy část přírody nedopřát ve vašem domově prostřednictvím čerstvých květin. Barvy květů navíc podporují dobrou náladu a bojují proti negativním dušením stavům.

Paměť

Řezané květiny mají vliv také na paměť. Často k nim totiž čicháme a procvičujeme naše smysli. Studie, které se zúčastnilo 100 seniorů, prokázala, že čerstvé květiny podpořily jejich smyslové vnímání a paměť. Sladce vonící květy také upevňují naše vzpomínky a vytváří jedinečná propojení.

Kreativita

Krásné vonící květy mají vliv i na lidskou kreativitu. Pokud vám doma či v kanceláři nechybí řezané květiny navozující příjemnější a klidnější atmosféru, je pravděpodobnější, že budete kreativnější, navíc se v práci budete cítit pohodlněji. Zpříjemněte si proto interiér a váš život čerstvými květinami, nemusí to být každý den, ale třeba třikrát do měsíce. Řezané květiny vydrží třeba celý týden. Do ložnice doporučujeme levandulový svazek, který navodí příjemný spánek, či menší růže v pastelových barvách.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X