Zázvor je svými zdravotními přínosy velmi dobře známý. Například zázvorový čaj efektivně zklidňuje zažívací potíže a příznaky chřipky i nachlazení. Málo lidí však ví, že zázvor umí skvěle podpořit i hubnutí.

Ještě než se dostaneme k receptu na zázvorovou vodu, představíme si, jak zázvor pomáhá s hubnutím:

1. Pomoc při trávení

Zázvor pomáhá s trávením tak, že jeho sloučeniny stimulují zažívací sekrety, zlepšují střevní svalový tonus a pomáhají rozpohybovat potravu v gastrointestinálním traktu. Pokud není vaše trávení v pořádku, ve střevech se vám hromadí odpad, díky kterému je vám těžko a připadáte si nafouklí. Toxiny z tohoto „odpadu“ vás následně mohou ohrožovat i rizikem zánětu a dalšími zdravotními komplikacemi.

2. Zázvor potlačuje chuť k jídlu

Kromě lepšího trávení pomáhá zázvor také s udržením pocitu sytosti, což snižuje potřebu stále něco konzumovat. Výhodou zázvoru je, že je téměř bez kalorií a potlačuje chuť k jídlu bez vedlejších účinků. Podle studie magazínu The Journal Metabolism, z roku 2012, dokáže horký zázvorový nápoj z 2 gramů sušeného zázvoru potlačit pocit hladu až na 6 hodin.

zazvor

3. Zázvor snižuje hladinu kortizolu

Kortizol je stresový hormon, jehož hladina může být konzumací zázvoru potlačena. Pokud často trpíte stresem, měli byste zázvor užívat co nejvíce, protože právě stres je jednou z příčin vysoké hladiny kortizolu. Přebytek kortizolu vede k vyššímu ukládání tuku a to je důvodem, proč je mnoho lidí trpících stresem obézních. Jedním z důležitých kroků v hubnutí je zbavit se veškerého stresu a tím i kortizolu. Zázvor vám zde bude velmi nápomocen.

4. Zázvor pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi

Aby došlo k pálení tuků, je potřeba, aby byla hladina cukru v krvi v normálních hodnotách. Příliš mnoho i příliš málo cukru v krvi vede k ukládání tuků. Stačí pouze ¼ lžičky zázvoru a hladina cukru v krvi se začne regulovat ke správným hodnotám.

Recept na zázvorovou vodu

Příprava zázvorové vody je velmi snadná.

Potřebujeme:

  • zazvorova-voda1,5 šálku vody
  • Nakrájený kořen zázvoru

Instrukce:

  • Dejte vařit vodu
  • Přidejte do ní všechen nakrájený zázvor
  • Mírně vařte po dobu 20 minut

Použití:

Zázvorovou vodu pijte každé ráno ještě před snídaní. Každé ráno si vždy udělejte čerstvou várku. Můžete si jí připravit i do termosky a doušek po doušku jí popíjet během dne.