Náš domov je naším tělem i duší a vše, co do něj dáme, jako bychom dali do sebe. Podle odborníků jsou některé rostliny schopny produkovat pozitivní energii a navozovat nám každý den příjemný pocit pohody.

Pokud do sebe přes den vstřebáte mnoho negativní energie, výběr správných rostlin do interiéru k vám přitáhne pozitivní energii, se kterou se budete cítit lépe. Správné rostliny je vhodné umístit nejen do domácnosti, ale na všechna místa, kde trávíte nejvíce času, tedy například i do kanceláře

7 rostlin, které vás nabijí energií:

Rozmarýn lékařský

Tato bylina přitahuje lásku a povzbuzuje touhu. Pomáhá chránit tělo, čistit organismus a rovněž zlepšuje hojení. Zlepšuje také paměť a náladu. Kromě toho, že je vhodné mít rozmarýn zasazený v interiéru, je rovněž dobré nalámat několik větviček, dát je do plátěných pytlíčků a ty rozmístit všude, kde chceme přitáhnout loajalitu lidí kolem nás.

Rozmarýn

Dračinec pruhovaný (Lucky Bamboo)

Tato rostlina se používá po tisíce let v Asii jako symbol štěstí a prosperity. Umístěte ji do rohu místnosti, která má nízkou míru osvětlení a je mimo dosah přímého slunečního světla. Udržujte ji ve skleněné misce s asi 3 centimetry destilované nebo filtrované vody.

Dračinec pruhovaný

Máta peprná

Máta peprná je blahodárnou rostlinou, o které některé zdroje uvádí, že dokáže zlepšit domácí pohodu, komunikaci a dokonce i prosperitu v rodině.

Máta peprná

Levandule

Levandule dokáže zmírnit deprese a pomůže s lepší kontrolou našich emocí. Trochu levandule na polštáři dokáže podpořit spánek. Poskytuje klid a to podporuje štěstí a harmonii. Pokud je umístěna doma nebo v kanceláři, pomůže s utužováním vztahů a vytvářením přátelského prostředí.

Levandule

Orchidej

Orchideje přitahují pozitivní energii a zlepšují energetickou vyrovnanost v domě. Orchideje jsou v mnoha tvarech i velikostech a jejich příjemná vůně je přirozeným zlepšovatelem nálady. Na rozdíl od mnoha jiných rostlin, orchideje uvolňují kyslík i v nočních hodinách, takže jsou vhodné i do ložnice.

Orchidej

Jasmín

O jasmínu se traduje, že přitahuje peníze a lásku do domu. Jasmínový olej je velmi dobře známý jako účinné afrodiziakum. Tuto rostlinu se doporučuje umístit nejlépe do ložnice a na všechna místa, kde spolu pár tráví většinu svého času. Jelikož jasmín přitahuje mnoho pozitivní energie, pomáhá s posílením vztahů a vybudování romantického prostředí.

Jasmín

Aloe vera

Jedná se o jednu z nejsilnějších květin, které dokáží bojovat proti negativním vibracím. Dokáže přitáhnout nejen pozitivní energii, ale i prosperitu. Mnoho lidí věří v to, že když aloe vera roste, roste zároveň i rodinné štěstí. Pokud naopak neroste, je to důkaz, že absorbuje mnoho negativní energie a tím nás chrání. Aloe vera se v našich podmínkách snadno pěstuje a doporučuje se pořídit do každé domácnosti.

Aloe vera