Antibiotika jsou nejvyužívanější zbraní, kterou lékaři bojují proti bakteriálním infekcím. Používat antibiotika na všechny infekce není vždy ideální cestou a to zejména díky negativním vedlejším účinkům.

Pokud není nezbytně nutné použít konkrétní antibiotika, je lepší obrátit se na bezpečná přírodní antibiotika bez vedlejších účinků. Jedním z nejsilnějších přírodních antibiotik je oregano, u kterého nebyly prokázány žádné vedlejší účinky. Nevýhodou běžných antibiotik je, že kromě vedlejších účinků způsobují často rezistenci na antibiotika, ničí střevní bakterie (probiotika), snižují vstřebávání vitamínů a ničí sliznici ve střevech.

Proč mít doma lahev oreganového oleje

oreganoOreganový olej se získává z květů a listů rostlin divokého oregana. Jedná se o účinné antimikrobiální činidlo, které efektivně bojuje s infekcemi. Jelikož má silné antibakteriální, antimykotické a antivirové vlastnosti, disponuje širokou škálou využití. Ze všech aromatických rostlin má oregano nejvyšší obsah fenolů, přírodních fytochemických sloučenin, které mají vysoké antioxidační účinky. V oreganu najdeme dva významné fenoly, karvakrol a thymol. Ty mu zajišťují silné antibakteriální a protiplísňové vlastnosti a jsou důvodem, proč je oregano tak účinné.

Tyto sloučeniny mají přirozené fungicidní a antiseptické vlastnosti, které zabíjejí širokou škálu patogenů, prolamujících buněčné membrány choroboplodných mikroorganismů. Tyto činnosti přispívají k posílení imunitního systému, neutralizují volné radikály, opravují a léčí buňky a poškozené tkáně.

Oreganový olej je silné přírodní antibiotikum

Jelikož je většina onemocnění způsobena mikroorganismy, oregano je jedním z nejlepších prostředků pro prevenci a léčbu mnoha onemocnění, patří mezi ně:

 • Kvasinková infekce
 • Parazitární infekce
 • Infekce močových cest
 • Otravy jídlem
 • Plicní infekce
 • MRSA infekce (zlatý stafylokok)

Kromě toho podporuje léčbu chřipky, nachlazení, artritidy, pokousání zvířetem, různých vyrážek, bolestí v krku, tuberkulózy a dalších chorob.

Další zdravotní přínosy oreganového oleje:

 • oreganoPomáhá ničit organismy, které přispívají k rozvoji kožních infekcí
 • Posiluje imunitní systém
 • Zlepšuje pružnost svalů
 • Lze ho použít na plísně na nohou, akné a lupy
 • Léčí opary
 • Pomáhá od bolesti kloubů a svalů

Jak oreganový olej používat

Pro zmírnění překrvené nosní sliznice a plicní infekce: Přidejte 2-3 kapky oreganového oleje do difuzoru nebo výparníku a zhluboka se nadechujte.

Pro úlevu od bolestí v krku: Přidejte 2-3 kapky oreganového oleje do sklenice vody a vypijte ji.

Pokud vás trápí akné, plísně, psoriáza nebo opary: Smíchejte 1-2 kapky oreganového oleje s lžičkou kokosového oleje nebo gelu z aloe vera. Směs následně aplikujte čistým vatovým tampónem. Neaplikujte ji pouze pokud máte příliš citlivou pleť, protože by vás mohla pálit.

Na bolesti svalů a zad: Smíchejte oreganový olej se stejným dílem olivového oleje a aplikujte.

Pokud jste vyčerpaní a cítíte, že by váš imunitní systém potřeboval podpořit: Přidejte 3-4 kapky oreganového oleje do sklenice vody a pijte ji 2-3x denně, vždy před jídlem.

Trápí vás zápach z úst? Bakterie, které ho způsobují, zabijete tak, že přidáte 1 kapku oreganového oleje na zubní kartáček s pastou.

Jak použít oreganový olej pro detox

Pro detox přidejte 3-4 kapky oreganového oleje do sklenice vody a pijte ji 2-3x denně vždy před jídlem. Pokud zaznamenáte pálení v ústech, snižte počet kapek. Takto postupujte 14 dní. Následně si dejte alespoň týden pauzu a pokud to bude nutné, pokračujte dalších 14 dní. Oreganový olej je natolik silný, že by se neměl užívat dlouhodobě.

Olej vám vyčistí tělo a zbaví vás většiny parazitů. Jak již bylo zmíněno, výhodou přírodních antibiotik je absence vedlejších účinků, neboť neničí dobré bakterie, které pomáhají udržovat zdravou střevní mikroflóru.