Prášek z granátových jablek (nebo také mletá granátová jablka) se zařadil mezi populární superpotraviny se širokým využitím. Vyrábí se jednoduše a to tak, že se vysuší a rozemelou semena granátových jablek. Díky své dokonalé chuti se granátová jablka používají do sladkých i slaných jídel.

granátové jablkoV granátových jablkách najdeme vysoké množství důležitých fytoživin jako jsou:

  • vitamín C
  • antioxidanty
  • draslík
  • kyselina listová

Prášek z granátových jablek sice není obvyklým zbožím supermarketů, ale už ho lze zakoupit ve specializovaných obchodech se zdravou výživou či na internetu. Doporučujeme pořizovat pouze prášek od kvalitních výrobců.

Využití prášku z granátových jablek

Do smoothie

Prášek z granátových jablek je naprosto perfektním doplňkem každého smoothie. Obzvláště lahodně chutná ve smoothie s banánem, mangem nebo borůvkami.

Do zálivek

Přidejte lžičku prášku do zálivky a ta získá zajímavou příchuť. Nejjednodušší je smíchat granátový prášek s octem nebo zálivkou dle vaší vlastní receptury.

Náhrada cukru

Granátový prášek všestranně nahradí cukr, můžete ho použít na koláče, palačinky nebo třeba i vafle.

Přírodní barvivo

Granátový prášek má krásnou růžovou barvu a nahradí tak veškerá umělá barviva. Stačí ho přidat do polevy nebo těsta a uvidíte ten výsledek.

Do čaje

Přidejte prášek do čaje a získá fantastickou chuť, skvěle se hodí do černého, zeleného i zázvorového čaje.

Do vašich receptů

Nebojte se přidat granátový prášek k dušenému masu, obzvláště v kombinaci s kari chutná skvěle. Můžete ho přidat i do zmrzliny, pokud si děláte domácí, přidejte tam granátový prášek a nebudete toho litovat.